CARIERE

Vagabond este o eticheta de imbracaminte inspirata de puterea strazii. Trece printr-o cultura contemporana a miscarii si emotiei, traită prin tesaturi remarcabile, croieli neasteptate si detalii fine.

Consideri ca te regasesti in imaginea noastra si ca poti face parte din echipa ce pune in miscare acest concept? Te invitam sa aplici in categoria ce ti se potriveste cel mai bine.

  • STORE MANAGER - BUCURESTI

    Candidatul Ideal

    Managerul Vagabond Studio isi va conduce magazinul si echipa ca pe propria lui afacere. Asta insemnand ca pe langa toate responsabilitatile pe care le cere acest job si pe care le enumeram putin mai jos, vei avea ocazia sa-ti demonstrezi abilitatile intr-un mediu de lucru cool, alaturi de o echipa tanara si ambitioasa si vei face parte dintr-un brand care se contureaza intr-un ritm foarte rapid si care este in plina dezvoltare.

    Calitatile de baza pe care le cerem de la viitorul manager Vagabond Studio sunt :

    • orientare totală către cerinţele clienţilor
    • experienţă pe o poziţie similară în domeniul vânzărilor (2-3 ani în retail)
    • rezistenţa la sarcini repetitive şi stres
    • flexibilitate în gândire şi forţă de decizie
    • simţ acut al responsabilităţii şi implicării; atenţie distributivă
    • capacitate de organizare şi coordonare la locul de muncă şi abilitate eficientă de comunicare şi relaţionare cu angajaţii

    Descrierea jobului

    Asteptam de la tine sa :

    1. Ai o imagine clara asupra profitabilitatii punctului de lucru
    2. Sa ai cunostinte peste medie in Excel
    3. Sa ai un magazin si depozit foarte bine organizat si structurat
    4. Sa cunosti foarte bine stocul si evolutia modelelor puse la vanzare
    5. Sa iei decizii rapide privind rotatia de produse in magazin pt. a eficientiza astfel vanzarea
    6. Sa analizezi zilnic vanzarea (modele, marimi, categorii de pret etc)
    7. Sa sustii interviuri si sa recrutezi noi membri pe care apoi ii vei instrui sa aduca performanta
    8. Sa oferi feedback rapid legat de produsele vandute, sugestiile clientilor si cerintele acestora
    9. Sa fii informat in domeniul modei, sa cunosti noile trend-uri si brand-urile de succes
    10. Sa ai un proces de vanzare calitativ si exemplul cel mai bun de urmat de catre echipa
    11. Sa urmaresti stilul de vanzare al fiecarui membru si sa oferi suport si imbunatatire pe loc
    12. Sa semnalezi rapid problemele tehnice aparute, pt. a nu periclita buna desfasurare a activitatii magazinului
    13. Sa ai interes in dezvoltarea personala – sa participi la cursuri relevante, sa citesti cursuri si carti din acest domeniu si sa transmiti mai departe cunostintele asimilate intregii echipe
    14. Sa dezvolti portofoliul de clienti si sa mentii o relatie apropiata cu clientii fideli ai magazinului
    15. Sa iti organizezi eficient echipa, printr-un program correct in functie de intervalele aglomerate
    16. Sa respecti regulamentul intern, procedurile si sa supervizezi respectarea acestora si de catre membrii echipei. In caz contrar , sa aplici penalizari.
    17. Sa fii un exemplu in toate activitatile acestui domeniu de lucru
    18. Sa urmaresti buna functionare a activitatii prin asigurarea necesarului de consumabile, pungi, flyere, produse, personal etc

    Beneficiile oferite :

    • Salariul fix peste media pietei
    • Spor de vechime acordat la interval de 6 luni
    • Bonus personal pt realizarea targetului
    • Bonus de vanzare 1% brut din vanzarea neta a magazinului
    • Outfit-uri ca uniforma
    • Mediu de lucru relaxat
    • Posibilitati reale de dezvoltare in cadrul unei companii in plina ascensiune
    |||Bucuresti|||||||||orJIxM~yws1YB4uE|||FULL_TIME|||USD|||HOUR|||single||||||||||||false

    Formular aplicare

    * Obligatoriu

    Incarca cele mai relevante informatii despre tine, alaturi de o poza pentru a ne oferi posibilitatea sa te cunoastem:

    Multumim pentru aplicare.

  • ANALIST FINANCIAR

    • Experienta in domeniu de minim 2 ani - preferabil intr-o companie de productie
    • Cunostinte de lucru intr-un sistem ERP
    • Studii superioare finalizate – domeniul Economic / Financiar
    • Cunostinte avansate de Excel
    • Capacitate de a colecta, organiza, analiza catitati mari de date cu atentie la detalii
    • Capacitate de a crea rapoarte si de a prezenta adecvat aspectele identificate in urma analizei
    • Cunostinte de limba engleza –nivel mediu

    Colecteaza, consolideaza si analizeaza informatiile primite de la departamente in cadrul proceselor de planificare (buget, revizuiri de buget, plan strategic), conform instructiunilor

    Verifica, analizeaza si asigura consistenta informatiilor raportate versus buget pe centre de cost si linii de raportare financiara

    Colecteaza informatiile necesare, analizeaza si pregateste rapoartele saptamanale privind profitabilitatea si pozitia financiara actuala si prognozata, conform termenelor limita si instructiunilor specifice transmise de catre companie

    Realizeaza analize regulate care stau la baza proceselor decizionale in cadrul managementului general al companiei

    Identifica posibile riscuri , previzioneaza tendinte viitoare, analizeaza performanta in vanzari a companiei

    Colaboreaza cu managementul companiei pentru a prioiritiza nevoile de informare si de analiza

    Ofera suport pentru dezvoltare si implementarea bazelor de date , sistemelor de colectare a datelor si altor strategii pentru optimizarea calitatii datelor si a interpretarii acestora.

    Beneficii :

    • Salariul de baza peste media pietei
    • Bonuri de masa
    • Bonusuri de performanta
    • Mediu de lucru placut si la cele mai inalte standarde de calitate si siguranta
    ||||||||||||hCS-JG79PpMa5VJm|||FULL_TIME|||USD|||HOUR|||single||||||||||||false